İÇİNDE NE VAR? EN PAHALI YEDİ KREM

Dünya çapında yaklaşık 40 milyar dolarlık ciroya sahip olan kozmetik endüstrisi her gün yeni ürünler çıkartıyor. Bazılarına göre botoks ile kalıcı bir savaşa hazırlanan endüstri son derece pahalı ürünleri piyasaya sürüyor.

 

 

Hemen işin başından söylemeliyim.

Eğer bu anti aging yaşlanma karşıtı  ve kırışıklıklar için bir şeyler kullanmak istiyorsanız.

Ürünlerin çoğunda C  ve A vitamini olduğunu göreceksiniz.

Eğer bunları doğal yoldan almak istiyorsanız. Bu vitaminleri içeren bitkilerin kremlerini kullanmak daha akılcıdır. 

Kuşburnu gibi C vitamini zengini bitkileri ve ürünlerini  tüketebilirsiniz. Cildinize pahalı ürünler kadar etkilidir.

Kuşburnu videosunda kırışıklıkların nasıl azaldığını gördünüz. İsterseniz o videoya da bakabilirsiniz. blog sayfamdan bu videolara ve kaynaklara ulaşabilirsiniz.

İlgili araştırmada kontrol için kullanılan krem Ashaxanthine içeren bir krem idi. Bu madde olarak A vitamini yani retinollerin hücre içindeki ürünlerinden birisidir.  Ashaxanthine kolajen yıkımını azaltan ve sentezini arttıran bir maddedir. Bu maddenin kreminin hediyesi 78 dolar. Kuşburnu kremine göre oldukça pahalı ve o araştırma da kuşburnu kremi en az bu yetmiş sekiz dolarlık krem kadar etkilidir, bunu unutmayınız.

Eğer görmenizi güçlendirmek, yaş ile ilgili görme sorunlar için ve hatta akciğer kanserinden (bağışıklığınızı güçlendirerek korunmak istiyorsanız; A vitaminden eksik kalmayın) 

A vitamini için havuç, kabak (bal kabağı) , ıspanak, maydanoz, kara hindiba ve tavuk ciğeri tüketmeniz idealdir. Bunlara süt ve süt ürünlerini ekleyebilirsiniz. 

Peki tüm bu doğal ürünlere karşı kozmetik endüstrisi farklı ve pahalı sizlere ne sunuyor.

Dünyanın en pahalı kremleri nelerdir ve içlerinde neler vardır?

1.CREME DE LA MER

Bu krem kendisi de bir yangında yanmış olan Dr.Max Huber tarafından geliştirilmiş bir krem olduğu söyleniyor. İçindekiler; okaliptüs, ay çiçeği, limon gibi bitkilerden elde edilen ekstreler bulunmaktadır.  C ve E vitaminden zengin olduğu söyleniyor. 60 ml’si 440 dolardır. 1 ml’si 7,3 dolar.

2.Estee Lauder Re-Nutriv Ultra Diamond Transformative Energy Crème

Güney Fransa’ da üretilen ‘’siyah bir türüf’’ bu kremin ana maddesi ama bu madde 24 ayar altın ve güney Çin denizinden çıkartılmış inciler ile karıştırılmış. Cildinizi gençleştiriyor ve dayanıklılığını arttırıyor. 50 ml’si 495 dolar. 1 ml’si 9,9 dolardır. 

3.Chantecaille Bio Lifting Cream

İçinde bitkilerden elde edilen 10 milyon kök hücre bulunan bu krem cildinizi gençleştirdiğini iddia ediliyor.50 ml’si 495 dolar.1 ml’si 9,9 dolardır.

4.Sisleya L’Intégral Anti-Âge

Piyasadaki alanındaki en eski kremdir. Sisleya krem; maya, soya proteinin, lavanta ve mercan kökünden  yapılmıştır. Yaşlanmaya karşı en etkili krem diye tanıtılmaktadır.50 ml’si 550 dolardır. 1 ml’si 11 dolar.

5.Baboor Sea Creation Cream

Bu kremin özelliği deniz suyunda yapılmış olmasıdır. Derin sularda bulunan mikroorganizmalar ve alglerden elde edilen bir kremdir. Kremin fiyatı ise 50 ml’si için 850 dolar. 1 ml’si 17,2 dolardır.

6.Lancome Absolue L’Extrait Concentrate

İçinde siyah çay beyaz miskotu ve sandalağcı karışı bulunuyormuş. Ederi ise 30 ml’si 550 dolar.  1 ml’si 18 dolardır.

7.La Prairie Cellular Cream Platinum Rare

Koloidal platinyum içeren bu krem cildinizi hem dış etkenlerden hem de serbest oksijen radikallerinin hasarından koruyormuş. Fiyatı 30 ml 890 dolar. 1 ml 28 dolardır.

Kaynak:

https://www.tlnint.com/7-most-expensive-skin-care-creams-in-the-world/

dünyanın en pahalı 7 cilt kremi, en pahalı, dünyanın en pahalı, en pahalı cilt kremi, en pahalı cilt kremleri, serdar akgün, a vitamini krem, c vitamini krem, 

en pahalı, dünyanın en pahalı cilt kremleri,güzellik,kremi,krem,güzellik bakım,cilt beyazlatma,güneş,bioderma,leke,gece, içinde ne var,içinde ne var oha diyorum,içinde,ne, serdar akgün, serdar akgün videoları, prof.dr.serdar akgün