KAHVENİZİ NASIL ALIRSINIZ?

LAVMAN?

Kahve lavmanı şaka gibi ama gerçekten halen kullanılan bir lavman yöntemidir. Amazon sitesinde farklı kahvelerden hazırlanmış lavman setleri de bulunmaktadır. Hatta Gwyneth Paltrow ablamız kendi sitesinde 135 dolara lavman setleri satmaktadır.

Peki nereden çıktı bu kahve lavmanı?

Bazılarına göre en fos alternatif tıp tedavi yöntemlerinden birisidir.

1936 yılında Amerika’ya gelen Polonyalı doktor Max Gerson tüberküloz için önerdiği bazı tedavileri  yayınlamış. Kahve lavmanı da önerdiği tedavilerden birisidir. Lavman bu günde hala tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Doğal tedavi ve vücudun temizlenmesi kavramları için önerilen bir yöntemdir.

Gerson başta tüberküloz ile başlamış ardında şeker hastalığı ve  kanser olmak üzere ümitsiz hastaları tedavi ettiğini ileri sürmüştür. Aslında Gerson’un ileri sürdüğü temeller bu gün size yabancı gelmeyecektir.

Bunlar sırası ile ; hastalıklar biriken toksik maddeler yüzünden olur.

Sıkı bir vegan diyet ve lavman ile bağırsaklardaki toksinler temizlenir. Tanıdık geldi değil mi?

Özellikle kahve lavmanı ile  yapılan temizlik ile  karaciğer üzerinden bu toksik maddeler temizlenir. Bunu genelde antioksidan enzimlerin hızının artmasına bağlı olarak gerçekleştiğini ileri sürmüştür. Böylece safradan bu maddeler atılarak vücut temizlenir. Bu işlem sonrasında da kanser hücreleri alerjik reaksiyonları ile temizlenir.

Gerson lavman için sadece kahve değil, kastor yağı, hidrojen peroksid ve ozon da kullanmıştır. Saat başı içilen organik meyve suları ve bazı vitaminler ile birleştirdiği Garson diyeti bugün Meksika’da bazı yasadışı klinikler tarafından ve Amerika’da bireysel uygulanmaktadır. 1980 yılında Gerson diyeti uyarılarına göre ‘’ham kuzu ciğeri’’ yiyenler yüzünden sepsis ve diğer komplikasyonlar ölümler yaşanmıştır.

Hala gizlice bu konuda uygulamalar yapıldığından Amerikan Kanser Derneği bir inanış ile başa çıkabilmek için bu hastaları takip etmek ve bir rapor yayınlamak zorunda kalmışlardır.

Geriye kala kala lavmanı kalmıştır.

Kahve lavmanı Hollywood dahil pek çok ünlü tarafından kullanılmaktadır.

 1. Kabızlığı önler
 2. Toksinleri atar,
 3. Kolesterolü düşürür?
 4. Tiroit fonksiyonlarını düzeltir.
 5. Enerjiyi arttırır.
 6. Parazit ve toksinleri temizler
 7. Zayıflatır.

8.Bağışıklığı arttırır.

 

Kahve oranı önemlidir. 1 litreye 3 kaşık kahve önce ısıtılır ve sonra soğutulur günde 2 defa önerilir. Orijinali böyledir.

Bilinen tek şey endoskopi öncesinde bağırsak temizliği için bazı çalışmalarda kullanılmıştır.

Kahve lavmanı kullananlarda bazı konplikasyonlar gelişmiştir.

 1. Kişiler kendileri tek başlarına lavman yaptıklarından rektum ve anüs yaralanmaları olmuştur. Bazı ileri vakalarda bağırsak yırtılması da görülmüştür.
 2. Bazı kişiler kahveyi yeteri kadar soğutmadıklarından yanıklar oluşmuştur.
 3. Kahvenin sodyum çekmesi ve bağırsaktan atılımı ile kişilerde şiddetli tuz kaybı görülmüştür.
 4. Lavman ciddi su kaybı yaratacağından elektrolit bozukluğuna da neden olabilir.
 5. Bazı kişilerde çok fazla gaz yakınması olmuştur.
 6. Bazı kişilerde de kabızlık artmıştır.
 7. Lavman veya bağırsak temizliği tetkikler öncesinde veya uzun süreli kabızlık durumunda veya hastayı takip etmek için kullanılır.
 8. Bunun öncesinde hastalarda daha çok ilaç veya ilaçlı lavmanlar denerek tedavi edilmektedirler.

 

Özet

Başta aç karnına yarım çay bardağı  zeytinyağı , ardından ilaçlar, ilaçlı lavman ve en son klasik lavman (Ilık sabunlu su ) yeterli etki yapmaktadır.

Fazla yapılmaması gerekir.

 

Sağlıcakla kalınız.

 

 

 

 

Anahtar kelimeler:

lavman,lavman nedir,lavman yapımı,lavman uygulama,su orucu,evde lavman,lavman yapmak,diyet,oruç,saglik,makat,sağlık,detoks,bağırsak temizliği nasıl yapılır,nasıl yapılır,aloe vera, kahve,dalgona kahve, lavman sağlık, kahve lavmanı, kahve lavman, lavman kahve

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz