Prof.Dr. Serdar Akgün

 

Merhaba,

Aşağıda resmi özgeçmişimi bulabilirsiniz. 

33 yıldır doktorum, 27 seneden beri kalp hastalıkları ile uğraşıyorum. Köylerde dolaşıp aşı yaptım, dağlardan helikopter ile hasta getirdim, en iyisinden en kötüsüne pek çok üniversite, devlet hastanelerinde,  ve yabancı hastanelerde çalıştım. Binlerce ameliyat yaptım. Toplam ameliyat sayım 7 000'i aşmıştır. Girdiğim ameliyat sayısı ondan daha fazladır. Ellerim ile hissetiğim darlıklar kötü kalpler için bri şeyler yapmaya çalışıyorum.

Ameliyat yaparken gördüğüm berbat damarlar ve hastaların bazen çaresiz kalmaları hep aklıma takıldı. Ameliyat olması gerekenler ameliyat olacaklar. stent takılması gerekenler stent taktıracak . Peki bu grupların içinde yer alan ya da bu grupların dışında kalan ''gri '' alandaki hastalara ne olacak? Son yılalrda ameliyat olan ya da stetn takılan ama hala aynı hastalıktan sıkıntı çeken çok sayıda hasat avr. Bu tip hastaların sayısı da giderek artıyor. Bir yandan tedavi yöntemleri  bir yandan da hasta sayısı ilerliyor. Aemliayt olan, stent takılan veya damarlarında düşük dereceli darlıklar olan hastaları nasıl koruryabilriz. 

Bir yandan ameliyat yaparken bir yanda da damar tıkanıklığının altında yatan nedenleri ve hastalığın gelişimi konularında zaten yeterli bilgimiz var. Modern tıbba inanan ve onun şüphe ve kanıt üzerinden giden ilkelerine inanırım. Geleneksel Tıbbın birikimini görmemek olanaksız. Peki ikisi beraber yan yana gidemez mi? İşte kafamı kurcalayan düşünce bu oldu.  mekanizmaları gözden geçirerek araştrırarak farklı neler uygulanabilir  onları aramaya koyuldum. Ameliyat ve stent gibi tedavi yöntemlerinin yerine geçmese de belirli hasta gruplarına yararlı olabilecek tedaviler planladım.Hastalarım ile beraber şimdi bu yolda yürüyorum.Sonuçlarda beni memnun ediyor. 

Son bir yıldan beri İstanbul Avrupa yakasında Vital Fulya Plaza'da Anadolu Yakasında Academic Hsopital'da hasta kabul ediyorum..

Sinema, kitap ve bisiklet tutkunuyum.
Sağlıcakla kalın..
Vital Fulya: 212 234 84 65
Academic Hospital: 216 651 00 00

 

 

 

 

Doğum Yeri Manisa
İlkokul Bursa Mustafa Kemal Paşa 14 Eylül İlkokulu
Ortaokul Bahçelievler Deneme Lisesi
Lise Heybeliada Deniz Lisesi
Tıp Fakültesi Hacettepe Tıp Fakültesi, Ankara / 1987
Pratisyen Dr. Uslu Sağlık Ocağı, Sivrice, Elazığ / 1987-1988
Dr.Ar.Gör. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi AD / 1988-1994
Askeri Dr. 100 Yataklı Van Asker Hastanesi / 1993
Uz.Dr. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi / 1994-1995
Uz.Dr. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi / 1995-1996
Yrd.Doç. Catharina Hastanesi, Eindhoven, Hollanda / 1996-1997
Yrd.Doç. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi / 1996-2004
Yrd.Doç. Ankara City Hospital / 2004-2005
Yrd.Doç. Medicana Bahçelievler Hastanesi / 2005-2009
Doç.Dr. Medicana Bahçelievler Hastanesi / 2005-2009
Prof.Dr. İstanbul Aydın Üniversitesi, Medicana Bahçelievler Hastanesi / 2015-