VARİS ÇORABI NASIL GİYİLİR?

VARİS ÇORABI NASIL GİYİLİR?

Bu önemli bir sorun ama sabırlı davranır ve tarife dikkat ederseniz. Bu sorunu çözebilirsiniz. - Başta akşam çorabınızı çıkartırken hemen çorabı karışık bir şekilde bırakmayacaksınız. İş bu noktada başlıyor - Çorabınızı çıkarttıktan sonra saba giymek üzere hazır bir şekilde bırakmalısınız. Sabah zaman kazanmak için bu idealdir.

 

 

 

- Önce çorabı ters yüz edeceksiniz. - Ayağınızın ön kısmını sokacak şekilde çorabı içeri doğru katlayacaksınız. Yani ayak kısmı içeride geri kalanı da üzerinde ters olarak duracak şekilde bırakacaksınız. - Sabah kalktığınızda önce normal şekilde duran içe doğru katlanmış bölüme ayağınızın ön kısmını yerleştireceksiniz. - Sonra ters duran kısmı yukarı doğru çekerek topuk kısmına kadar getireceksiniz. - Burada biraz zorlanacaksınız ama topuğu geçtikten sonra iş kolaylaşacak. - Önemli olan aşama aşama ilerlemek. - Topuğu geçtikten sonra önce çorabın en üst kısmını çekerek ayağınıza çorabı geçireceksiniz. - Bunu yaptıktan sonra ayak sonra bilek sonrasında diz altı bölgesinde oluşan potlukları iki eliniz ile gidereceksiniz. - Bunu sık yaparak bir alışkanlık haline getiriniz, hemen vazgeçmeyin kazanan siz olacaksınız. - Bir çorap giyme cihazı da bulunuyor ben hiç kullanmadım gerek yok bana göre.

 

 

- Aklınıza hemen kötü çoraplar gelmesin şimdi çok güzel çoraplar var. - Peki, fiyatlar nedir. En basit biraz kumaşı kalın olan çoraplar 50 TL civarındadır. Bu rakam 100 dolara kadar çıkmaktadır. Önce çoraba alışmanız gerekir. Alışma sürecinde basit ve ucuz bir çorap alınız. Sonrasında normal kıyafetlerinizin altına giyebileceğiniz pahalı bir çorap isterseniz alabilirsiniz.


Özlü Sözler