BURADAN BAŞLAYINIZ!

BURADAN BAŞLAYINIZ!

 

 

Yeniden merhaba,

 

Bu başlangıç yazısından sonra Kalp Hastalıkları, Damar Hastalıkları ve varis ile ilgili bilgilere ana sayfadan ulaşabilirsiniz. 

Ameliyatsız ve Bitkisel Tedavi bölümleri genelde damar tıkanıklığı üzerine yoğunlaşmıştır. Bu bölümlere de ana sayfasının sağ üst tarafındaki menüden ulaşabilirsiniz. 

Damar tıkanıklığı daha doğrusu Kalp Damar Hastalıkları dünyada en sık öldüren hastalık maalesef bu gerçek ile karşı karşıyayız. 

Günümüzde modern tıbbın getirdiği olanaklar ile ilaç tedavisinin dışında balon, stent ve bypass ameliyatları ön plandadır. Yıllardan beri bu tür ameliyatları yapmaktayım binlerce ameliyat yaptım. Güncel gelişmeleri ve yenlikleri takip etmekteyim. Damar tıkanıklığı konusu ameliyatlara ve tedavilere karşın hala büyük bir sorundur. Bunun neden hala büyük bir sorun olduğunu anlatmaya çalışacağım.

Temel amacım;

1.Damar tıkanıklığı ilaç ile açılır mı?

2.Damar tıkanıklığı bitkisel tedavi ya da beslenme ile açılır mı? ya da önlenir mi? sorularına cevap aramak olacaktır.

Halen elimizde kanıtlanmış yukarıda aktardığım etkinliği kanıtlanmış tedavilere alternatif elimizde bir yöntem yok. Gelişen araştırma olanakları ile ben binlerce yıllık geçmişi olan ‘’ Geleneksel Tıp ‘’ konusunda peşin fikirli değilim. Modern tıbbın bir üyesi olmak Geleneksel Tıbbı reddetmek anlamına gelmez. Günümüzde ilaçların temelinde bu geçmişten gelen bitkilerden üretilmiş çok sayıda ilaç bulunmaktadır. Aslında doğanın insan için zengin bir kaynak olduğunu biliyoruz. İnsan için her şey doğa da var. İnsan kendini nasıl hasta ediyorsa doğanın yardımı ile de iyileştirebilir. Bu bağlamda Bitkisel Tedaviyi ben tamamlayıcı bir tedavi olarak görüyorum.

Son yıllarda ortaya çıkan vitamin ve takviye ilaçlar konusunda şüphelerim var. Doğada bulunan maddeleri neden hap olarak alıyoruz. Onu anlamış değilim. Farklı ve bulunmayan bir maddenin alınması olabilir ama bu tip örnekler oldukça az.

Ben özellikle ’’Ameliyatsız İlaç Tedavileri'' ve ‘’ Bitkisel Tedavileri ‘’ konularını araştırıp bunların bilimsel yayınlarını takip ederek derlediğim bilgileri paylaşıyorum. Bu konuda hastalara faydalı olabilecek yeni yöntemleri de kullanıyorum.

Bu istek ve ihtiyaç nerden geliyor? Amerika’da yapılan bir çalışmada Sağlık çalışanlarının yaklaşık %60’ının bir şekilde vitamin ve besin desteği kullandıkları görülmüş. Bu bir eğilim ve şu anda bu eğilim bitkisel tedavi kullanma yönünde gelişiyor.

Bu istek neden kaynaklanıyor? İnsanlar daha doğal beslenme yanında doğal tedavi yöntemlerine ilgi duyuyorlar. Modern tıbbın gelişimi ve tedavi seçeneklerinin ardından neden böyle bir konu gündemde? Tedavi seçenekleri arttıkça faklı hasta grupları oluşuyor. Benim alanım olan Kalp Damar Hastalıkları konusuna gelince isterseniz gelin bu hasta gruplarına bir bakalım.

Önce hasta gruplarındaki farklılaşmadan bahsedelim. Hasta gruplarını şöyle sınıflayabiliriz.

Bugünün bilimsel verileri altında ameliyat olması gereken hastalara aynı derecede başarı sağlayan bir başka tedavi yöntemi bulunmamıştır. O yüzden ben ameliyat olması gereken hastalar tabi ki ameliyat öneriyorum. Hastalar zamanı gelince güvendikleri bir doktora ameliyat olmaları kendi sağlıkları açısından geçerlidir. Ameliyat olması gereken bir hasta aşağıdaki ilk grupta göreceğiniz üzere ameliyat olmak istemeyebilir. Bu karar sonucunda kendi hayatlarını riske atarlar.

Ameliyat olmak istemeyenler. Bu grupta eğer ameliyat kesinlikle önerilmiş ise ben de ameliyat yanlısıyım. Eğer hasta ameliyat olmuyorsa kendi seçimidir. Fakat bunun bir risk olduğunu bilmelidir. İstatistiki olarak Kalp Damar tıkanıklıkları varsa ortada bir hayati tehlike de olduğunu akılda tutmak gerekir. Bu tip hastaların arttığını görmekteyim.

Bir başka grup Ameliyat olsun mu? Olmasın mı? Karar verilemeyen hastalar bazen damar yapısı bazen de şikayetlerini olmaması ya da az olması yüzünden böyle bir açmaz yaşanıyor.

Balon ve Stent olmuş ama ameliyata gitmek istemeyenler. Önceden balon ya da stent olan ve zaman içinde damar tıkanıklıkları ilerleyen hastaların ameliyat olmak istememeleri böyle bir grup yaratıyor. Bu hastaların da yüksek risk taşıdıklarını söyleyebilirim.  Çünkü fazla sayıda stent aslında normal damar yapısını diğer bölgelerde bozabiliyor. Hele şikayetleri varsa ameliyat olmaları daha uygun olur.

Anjiyoda balon, stent ya da ameliyata gerek duyulmayan damar darlıkları saptanan hastalar dördüncü gruptur. Yakından takip edilmesi gereken hastalardır.

Ailede Kalp Damar Hastalığı, Yüksek Kolesterol, Şeker Hastalığı ve en önemlisi erken ölüm görülen hastalar riskli grupta yer alırlar. Bu kişileri hasta olarak nitelemesek bile ileride gelişebilecek komplikasyonlar açısından çok yakından izlenmelidir.

Kalp Damar Hastalıklarından korunmak isteyen toplum üyeleri.

Koruyucu olarak Bitkisel Tedavi(beslenme)  ve damar tıkanıklığı olanlarda ise ilaçlar ile birlikte  ‘’ tamamlayıcı ‘’ olarak kullanılır.

İlaçları tamamen keselim sadece bitkisel ilaçları kullanalım demek bu noktada geçerli değildir. Tartışmalı bir konu olduğunu biliyorum. Bende bu konularda son yıllarda çalışmaya başladım. Derlediğim bilgileri bilimsel süzgeçten geçirerek burada ve YouTube kanalında sizlere sunacağım.

Sağlıcakla kalın.

 

Anahtar Kelimeler:

 

damar tıkanıklığı kürü, damar tıkanıklığını açan tedavi, damar tıkanıklığını açan bitkisel tedavi, damar açıcı bitkisel ilaçlar, bacak damar tıkanıklığı bitkisel tedavi, damar tıkanıklığı bitkisel tedavi, bitkisel, damar açan tedavi, sağlık videoları, bitkisel serdar akgün, bitkisel tedavi serdar akgün, damar tıkanıklığı kürü, damar açıcı bitkiler nedir, damar açan bitkiler, damar açan gıdalar, damar açıcı besinler, damar açıcı bitkiler, damar açıcı kürler, serdar akgün, kalp

 


Özlü Sözler