DAMAR TIKANIKLIĞI İÇİN AMELİYATSIZ TEDAVİLER

DAMAR TIKANIKLIĞI İÇİN AMELİYATSIZ TEDAVİLER

Kalp Damar Hastalıkları dünya da en çok öldüren hastalık grubudur. Kalp krizi ve felç gibi sonuçları ağır olan komplikasyonlar ile karşı karşıya kalırlar. Felç kalıcı hasar ile kişinin hayatını güçleştirirken kalp krizi kalp fonksiyonlarının azalması ile beklenen yaşam süresini kısaltır.

Ben modern tıp yöntemlerini tamamen göz ardı eden ve klasik adı ile ‘’ alternatif tedavilere ‘’ göz kırpan birisi değilim. Alternatif doğru bir sözcük seçimi değildir. Bunun yerine etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış tedavilerin yanında ‘’ tamamlayıcı’’ tedavi yöntemlerine de bakmak gerekebilir. Ameliyatta gördüğüm çok kötü damarlar ( giderek daha kötü hastalar ile karşılaşıyoruz) ve kötü tablolar uzun dönemde karşılaşılan yineleyen sorunlar yeni arayışları beraberinde getiriyor.

Fakat giderek artan hasta grupları ile karşı karşıyayız. Bu gruplar;

1.    Aileden gelen ve kişisel risk faktörleri olan bu hastalığın adayları. Bu grubun içine anjiyoda bazı darlıklar (önemli olmayan) saptanmış fakat balon-stent-ya da ameliyatlık olmayanlar.

2.    Balon, stent olmuş ameliyata gitmek istemeyenler. 

3. Hem balon, stent olmuş (sayısız) hem de ameliyat olmuş ama sıkıntıları devam eden hastalar,

Her üç grubun da sayısı giderek artıyor. O yüzden insanlar değişik alanlara yöneliyor. Bir de bunlara Şeker Hastalığı ve farklı organ tutulumu (bacak damarlarında darlık, bacaklarda yaralar) eklenince günden güne sorunlu hasta sayısı artıyor.

Bu tip hastaları hem koruyucu hem de tedavi edebilecek yeni seçenekler sunmak gerekiyor fakat şu anda bu hastalara ilaç dışında önerebilecek pek bir şey yok. Bu nedenlerden bitkisel tedavi, beslenme ve destek tedavileri çıktı.

Ben hiçbir şeyi hemen reddetmem hemen de kabul etmem o yüzden araştırarak bulduklarımı size sunuyorum. Bu arayışı bilimsel temellere dayandırmak istiyorum. Hastalarımın da bu protokollere eksiksiz uygulamalarını istiyorum. Bu konuda sıkı bir disiplin uyguluyorum.

Değişik hasta gruplarında kliniğimde yeni tedavi protokolleri başlatmaya hazırlanıyorum. Etkilerini de uzun dönemli takip ederek sonuçları görmek istiyorum.

Öğrendiklerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Sağlıcakla Kalın.

Yeni yazılarda buluşmak üzere. 

--------------------------------------------

ANAHTAR KELİMELER:

damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır, kalp damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır, damar tıkanıklığı, damar tıkanıklığı anjiyo, damar tıkanıklığı açma, damar nasıl tıkanır, alternatif tıp, tamamlayıcı tıp, anjiyo, efor testi, bilgisayarlı anjiyo, bilgisayarlı anjiyo nasıl yapılır, eko, damar tıkanıklığı neden olur, emar, kalp ve damar hastalıkları, damar tıkanıklığı tedavisi, damar tıkanıklığı kürü, damar tıkanıklığına ne iyi gelir, damar videoları kısa, balon patlatmak, anjiyo şart mı, korku, damar tıkanıklığı kürü, damar tıkanıklığını açan tedavi, damar tıkanıklığını açan bitkisel tedavi, damar açıcı bitkisel ilaçlar, bacak damar tıkanıklığı bitkisel tedavi, damar tıkanıklığı bitkisel tedavi, bitkisel, damar açan tedavi, sağlık videoları, bitkisel serdar akgün, bitkisel tedavi serdar Akgün, damar açıcı bitkiler nedir, damar açan bitkiler, damar açan gıdalar, damar açıcı besinler, damar açıcı bitkiler, damar açıcı kürler, serdar Akgün, kalp, damar

 


Özlü Sözler